Krótko i formalnie

15 Gru

Poniedziałek, 01 września 2008

Do grona współpracowników Netlabel.blox.pl dołącza Stefan Formalina, znany tu i ówdzie jako ten, który maluje, miksuje, przerabia, nadrabia i w dodatku kocha wszystko. Jak sam powiedział, od czasu do czasu będzie nas raczył swoimi netlabelowymi znaleziskami – trzymam go zatem mocno za słowo i wierzę, że nastroi nasze uszy nie raz na wyjątkowej urody dźwięki. Teraz, oddaję mu głos. Panie Stefanie, zapraszam do mikrofonu…

Już od dawna sieć żyje muzyką. Powstają nowe labele, netlabele, portale dotyczące muzyki elektronicznej, wszystko to pulsuje swoim niezwykłym rytmem. Dzieje się to tak dynamicznie i szybko, że czasem nie zauważamy, jak niektóre z tych platform dokonują żywota w swoim cyfrowym świecie, inne natomiast zdają się czuwać w jakimś terminalnym półśnie.

Nie będę się nad Wami pastwił opisami artystów czy osobistymi wywodami na temat konkretnych wydawnictw, po prostu sprawdźcie i oceńcie sami… Chciałbym jednak zaproponować „współpracę” z kilkoma, naprawdę znakomitymi, moim zdaniem, netlabelami.

– pierwszy z nich to pogrążony w swoistej komie label pod nazwą (cudzysłowy niezbędne) „–n” (http://minusn.com/en/releases.html) w szczególności polecam kompilacje.

– w podobnym stanie znajduje się monohm (http://www.monohm.com/index2.htm), label dla miłośników elektroniki z pogranicza eksperymentu.

– w swoim cyfrowym niebie, bo to należało się jak najbardziej, znajduje się platforma Minlove. Co prawda już od dawna nie jest aktywna, ale w sieci istnieje – gorąco ją polecam. Znalazły tam swoje miejsce znakomite wydawnictwa z najwyższej półki, można przeczytać też kilka ciekawych tekstów (http://www.minlove.net/).

– na koniec chciałbym podzielić się z wami gwiazdką, która żyje i pulsuje wśród dziesiątek jak nie setek powstających ciągle netlabeli, jest Cism. Jego twórcy oferują ciekawe wariacje na temat nurtu dub-techowego (http://www.cismsound.net/) (form)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: