Wieści z frontu

15 Gru

Czwartek, 05 marca 2009

 

Dzisiaj słuchamy muzyki gruzińskiego (net)labelu Front Rec. Jest to wydawnictwo mieszane, półkomercyjne-półbezpłatne (podobnie funkcjonuje choćby Italo Business czy od pewnego czasu również Thinner). Warto zajrzeć na strony wydawnictwa, ponieważ artyści skupieni wokół niego wiedzą, jak „powinny” brzmieć minimal-tech, micro house, tech-house itd. – hipnotycznie, pękająco-skwiercząco, rytmicznie do granic, eksperymentalnie… To chyba jedyne słowa, jakimi da się opisać kompozycje muzyków publikujących pod szyldem Front Rec.

Polecam szczególnie trzecie wydawnictwo w katalogu bezpłatnym (netreleases) – od tej pozycji rozpocząłem współpracę z tym labelem i to właśnie szczególnie zapadło mi w pamięć. Saccro Bros – „Dry cleaning EP” (modelowa EP-ka, cztery utwory), czyli właśnie numer trzeci, to suchy minimal, świetnie nadający się tak do słuchania, jak i tupania nogą czy czymtamkolwiek innym… Szczególnie polecam utwór „Essorage”, gdzie niemieckojęzyczny wokal idealnie uzupełnia elektryczne przestrzenie, a te świetnie dopełniają urywane dźwięki mowy. Utwór bardzo transowy, rozkręcający się na długim odcinku czasu, bez wątpienia jeden z ciekawszych punktów katalogu netlabelu…

Na uwagę zasługuje też dizajn strony – jest spójny, a to wystarczy (reszta to już kwestia gustu, czyli rzecz najmniej istotna;) (micwo)

 

minimummaximum minimummaximum.blox.pl netlabel netlabel.blox.pl

 

http://www.frontrec.com/

http://www.frontrec.com/frontnet.html

http://www.myspace.com/frontnet

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: