Źródło

15 Gru

Jakiś czas temu trafiłem na strony holenderskiego netlabelu kryjącego się pod dość pretensjonalną nazwą. Mowa o Sound Source Netlabel… Po odczytaniu nazwy, po przełknięciu wszelkich skojarzeń, które wiążą się z tak górnolotnymi określeniami, zabrałem się jednak – całe szczęście! – za odsłuch. Co się okazało? Ku mojemu zaskoczeniu – tak wiele jest przecież kiepskich utworów na stronach wydawnictw sieciowych, szczególnie tych darmowych – odkryłem kolejny, obok takich choćby, jak Thinner czy Tropic, fantastyczny netlabel pełen naprawdę głęęębokich brzmień.

Muzyka oferowana przez artystów wydawnictwa Sound Source da się zakwalifikować przede wszystkim jako deep techno; czasem mniej, czasem bardziej dubowe, ale zawsze okropnie głębokie. Patrząc na przydatność klubową kolejnych wydawnictw SSN, trzeba podkreślić, iż proponowane utwory nie nadają się raczej na parkiet, chyba, że wypełniony leżakami… Najlepszym miejscem do odsłuchu tego wszystkiego, co Sound Source oferuje, będzie miejsce ciche, pozwalające na skupienie, oddanie się zwykle subtelnym brzmieniom. Każda praca ma medytacyjny, czasem melancholijny charakter, co pozwala zbudować niezwykłą atmosferę (choć dla tego typu muzyki jest to rzecz dość typowa), warto zatem poprosić o pomoc zaprzyjaźnione słuchawki.

Słuchając utworów ukrywających się pod nazwą netlabelu SSN, można naprawdę odpłynąć. Mamy tu do czynienia z muzyką ciepłą, emocjonalną, szumiącą, dość tajemniczą. Pozycja warta pełnego oddania i uwagi, zdecydowanie godna polecenia na mapie świata netaudio. (micwo)

 

minimummaximum minimummaximum.blox.pl netlabel netlabel.blox.pl

 

http://www.sound-source.nl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: